Włosy sombre i ombre – czym się różnią i które wybrać?

ombre czy sombre

Jeżeli zastanawiasz się nas zmianą fryzury, ale nie masz pojęcia na co się zdecydować, warto postawić na ombre lub sombre, których popularność nie maleje od lat! Wybierane są one przez kobiety na całym świecie, w tym znane gwiazdy, aktorki oraz celebrytki. Za ich pomocą możemy uzyskać niezwykle wyrazisty, oryginalny efekt. 

Sombre a ombre – jaka jest różnica?

Ombre włosów to wersja, która zakłada ciemniejszy kolor odrostu oraz jaśniejsze o kilka tonów końce. Efekt przejścia w tej technice jest zdecydowanie widoczny. Najczęściej łączonymi kolorami podczas tej koloryzacji jest brąz oraz blond. Ta wyraźna w kolorze różnica zniechęca jednak wiele Pań do wykonania zabiegu. Z pomocą przychodzi wówczas sombre.

Nazwa sombre pochodzi od słów „soft ombre”, czyli delikatniejsza wersja ombre. Jest to zazwyczaj przejście z ciemnego blondu do jaśniejszego lub analogicznie z brązem – z ciemniejszych odrostów do jaśniejszych końcówek. W efekcie nie widać jednak wyraźnego odcięcia na włosach, a jedynie stonowane przejście.

Dla kogo ombre, a dla kogo sombre?

Różnice między ombre a sombre to nie tylko efekt końcowy koloryzacji. U brunetek znacznie lepiej sprawdzą się włosy ombre. Dlaczego? Ze względu na to, że ich naturalny kolor włosów stworzy doskonały kontrast z kolorem, który zostanie naniesiony przez stylistkę. Sombre sprawdzi się natomiast na niemal każdym kolorze włosów. W przeciwieństwie do ombre, sombre zaleca się jasnym blondynkom – nada im to naturalnego, świetlistego efektu.

Wszystkie panie, które posiadają gęste lub normalne włosy, powinny zdecydować się przed koloryzacją ombre na ich cieniowanie. Włosy gęste powinny być wycieniowane tak, aby nadać fryzurze odpowiedniej lekkości, natomiast włosy normalne w taki sposób, aby nadać całości odpowiedniej objętości. Efekt po zakończonej koloryzacji powinien wyglądać tak, jakby włosy uczesał wiatr.

HAIRCLUB STUDIO Anna Stefanko
Pasaż Ruczaj
Raciborska 17, 30-384 Kraków

Umów się na wizytę:
tel. 12 647 45 57
tel. +48 508 590 580
- Zarezerwuj termin -

Godziny otwarcia:
pon-pt: 10:00 - 20:00
sob: 10:00 - 14:00