Sposoby na zwiększenie objętości włosów

sposoby na zwiększenie objętości włosów

Włosy o słabej objętości to jeden z największych koszmarów włosomaniaków. O ile o kolor, czy ogólną kondycję włosów nie jest wcale trudno zadbać, tak sprawienie by fryzura nie była oklapnięta, nie jest wcale prostym zadaniem. Dzisiaj opowiem o kilku sposobach na zwiększenie objętości włosów, bez ich nadmiernego obciążania i bez wydawania całej wypłaty na drogie kosmetyki. 

Jakie mogą być przyczyny oklapniętych, słabych i cienkich włosów? Tak naprawdę może ich być bardzo wiele. Od takich które najłatwiej zniwelować (np. źle dobrane kosmetyki) do predyspozycji indywidualnych, które ciężko przezwyciężyć samemu (np. problemy hormonalne). Jeśli chcesz więc działać skutecznie, to na początku powinnaś zastanowić się co może być przyczyną słabej objętości włosów w Twoim przypadku.

Proste sposoby na zwiększenie objętości włosów

Najlepiej jest zacząć od zmiany codziennej pielęgnacji i odpowiedniego doboru kosmetyków. Oklapnięta fryzura często jest spowodowana nieodpowiednio dobraną maską, odżywką, czy nawet szamponem. Dlatego warto jest wybrać takie kosmetyki, których skład jest jak najbardziej naturalny, a najlepiej jeśli są one stworzone specjalnie dla włosów cienkich. Duży wpływ na kondycję włosów ma również sposób nakładania kosmetyków. Pamiętaj by odżywek i masek nie nakładać od nasady, a jedynie na końcach. Nałożenie gęstych kosmetyków na całe włosy może spowodować ich obciążenie, a w efekcie sprawiać, że  będą one oklapnięte. Przy spłukiwaniu kosmetyków pamiętaj by używać do tego letniej wody.

W uniknięciu oklapnięcia fryzury może pomóc także sposób ich suszenia. Zapamiętaj, że włosy zyskają na objętości jeśli będziesz je suszyć z głową skierowaną w dół lub przy użyciu okrągłej szczotki. Przy większych wyjściach, kiedy możesz sobie pozwolić na dłuższą stylizację, możesz użyć dużych wałków. Efekt uniesionej fryzury utrzymasz dłużej, jeśli użyjesz lekkiej pianki.

Przy kolejnej wizycie u fryzjera pamiętaj by zapytać go o fryzury zwiększające objętość włosów. To jak włosy będą się prezentować zależy w dużej mierze od tego, w jaki sposób zostaną ścięte. Warto przeanalizować czy nie byłoby lepiej zaryzykować i skrócić włosy troszeczkę bardziej, niż upierać się przy fryzurach wymagających jak najdłuższych włosów.

Jak dieta pomaga z zwiększeniu objętości włosów?

Mimo, że początkowo wydaje się, że dieta nie ma nic wspólnego z włosami, to nic bardziej mylnego! Na kondycję włosów w ogromnym stopniu wpływa to, co na codzień znajduje się na moim, lub Twoim talerzu. Przy analizie jadłospisu najbardziej istotną kwestią jest zwrócenie uwagi na witaminy i minerały.  Kondycję włosów wpierają takie pierwiastki jak żelazo, miedź, cynk. Dieta powinna też zapewniać organizmowi dostatecznie dużą ilość białka, kwasów omega-3 i kwasu foliowego.

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam uporać się z problemem zwiększenia objętości włosów. Pamiętaj – jeśli żadne z domowych sposobów nie działają, powinnaś rozważyć wizytę u trychologa lub dermatologa.

HAIRCLUB STUDIO Anna Stefanko
Pasaż Ruczaj
Raciborska 17, 30-384 Kraków

Umów się na wizytę:
tel. 12 647 45 57
tel. +48 508 590 580
- Zarezerwuj termin -

Godziny otwarcia:
pon-pt: 10:00 - 20:00
sob: 10:00 - 14:00