Poradnik – jak zacząć dbać o włosy?

Zdrowe, lśniące i zadbane włosy to marzenie niejednej kobiety. Odpowiednio stosowana codzienna pielęgnacja potrafi zdziałać cuda i przywrócić nawet tym najbardziej zniszczonym kosmykom dawny blask. Oczywiście uzyskanie wymarzonego efektu zwykle wymaga czasu oraz zachowania pewnej regularności. Na szczęście dostępne dzisiaj na rynku produkty pozwalają na to, aby dbanie o włosy było całkiem proste i stało się zdrowym nawykiem!

Kiedy włosy wymagają specjalnej pielęgnacji?

Właścicielki włosów wielokrotnie farbowanych czy też traktowanych prostownicą, lokówką lub suszarką przy każdej możliwej okazji z pewnością mogą zaobserwować pogorszenie kondycji włosa. Zastanawiają się wówczas często jak zadbać o włosy i sprawić, aby ponownie odżyły? Często popełniamy błąd i zamiast skorzystać z profesjonalnych salonów decydujemy się na koloryzację w zaciszu własnego domu. Bardzo możliwe więc, że z czasem jedynym słusznym wyjściem wydaje się skrócenie włosów. Zniszczone, wysuszone końcówki lub fryzura pozbawiona blasku to znak, że warto poświęcić skórze głowy i włosom nieco więcej uwagi. W końcu są one naszą wizytówką.

Jak zadbać o włosy?

Zanim rozpoczniemy specjalistyczną pielęgnację włosów, warto zastanowić się, czego będą one potrzebowały. Bardzo dużą pomoc w określeniu potrzeb włosa może przynieść nam wizyta u trychologa. Wykwalifikowany specjalista będzie umiał określić rodzaj zniszczeń i podpowie jak pielęgnować włosy, aby im nie zaszkodzić, a jedynie wzmocnić i nadać im zdrowego wyglądu? Jeżeli nie chcemy korzystać z pomocy, to możemy spróbować uratować naszą fryzurę na własną rękę. Co należy robić aby codziennie dbać o włosy?

  • Pozbywamy się bardzo zniszczonych końcówek. Chociaż to radykalny krok, to często nieuniknione jest skrócenie włosów, jeżeli są w bardzo złym stanie. Dzięki temu będą na pierwszy rzut oka prezentowały się nieco bardziej zdrowo i łatwiej będzie o nie zadbać.
  • Dbamy o skórę głowy. Skóra głowy ma ogromny wpływ na to, czy nasze włosy rosną i długo utrzymują się świeże. Dobrze jest więc dać szanse specjalistycznym peelingom, które wcierane w skórę pozwolą ją oczyścić.
  • Używamy naturalnych produktów. Szampony i odżywki do włosów z naturalnym składem mogą okazać się świetnym wyborem. Dzięki nim doskonale zadbamy o włosy. Takie produkty nie podrażnią skóry głowy.
  • Odpowiednio myjemy głowę. Mycie głowy to podstawa, warto więc robić to dobrze i bez zbędnego pośpiechu. Podczas tej czynności nie należy szarpać ani ciągnąć za włosy. Po nałożeniu szamponu na skórę głowy, warto chwilę ją masować lub lekko drapać, to powoli usunąć zanieczyszczenia i nieco ją pobudzić. Podczas płukania nie powinniśmy używać gorącej wody, a kiedy skończymy czynność najlepiej powtórzyć. Kiedy poświęcimy myciu chwilę czasu i wykonamy je tak, jak trzeba, wówczas nasza fryzura będzie prezentowała się znacznie lepiej.
  • Stosujemy maski, olejki i odżywki. Na rynku dostępna jest szeroka oferta produktów do pielęgnacji włosów. Olejowanie to świetny pomysł, aby zapobiegać zniszczonym końcówkom i chronić włosy przed wysoką temperaturą oraz wygładzać je. Maski i odzywki dedykowane konkretnemu rodzajowi włosów także mogą okazać się dużym wsparciem i sprawić, że dbanie o włosy będzie znacznie łatwiejsze.

Aby odpowiednio zadbać o włosy i uzyskać upragniony efekt niezbędna jest regularność i cierpliwość. Lata zniszczeń często wymagać będą także lat pracy i wytrwałości. To może być trudne, jednak nie jest niemożliwe. Wybierajmy więc produkty dedykowane naszemu rodzajowi włosów, nie bójmy się naturalnych składników, a koloryzacje zostawiajmy specjalistom.

HAIRCLUB STUDIO Anna Stefanko
Pasaż Ruczaj
Raciborska 17, 30-384 Kraków

Umów się na wizytę:
tel. 12 647 45 57
tel. +48 508 590 580
- Zarezerwuj termin -

Godziny otwarcia:
pon-pt: 10:00 - 20:00
sob: 10:00 - 14:00