Co to jest botox na włosy i jak na nie działa?

botox na wlosy

Zabieg botoxu kojarzy się przede wszystkim z medycyną estetyczną i toksyną botulinową wstrzykiwaną w celu ujędrnienia skóry. Botox na włosy, poza nazwą, nie ma nic wspólnego z tradycyjnie rozumianym botoxem. Jest to zabieg całkowicie bezinwazyjny, który stosuje się, aby poprawić kondycję włosa. Jaki efekt daje botox włosów i komu jest on polecany?

Jak działa botox włosów?

Pożądane efekty botoxu na włosy to miękkie, elastyczne i aksamitne w dotyku pasma. Uzyskuje się je dzięki ich głębokiemu odżywieniu i regeneracji poprzez wtłoczenie w kosmyki składników odżywczych oraz uzupełnienie ubytków. W skład preparatów wchodzą głównie takie składniki jak kwas hialuronowy, kolagen oraz jagody acai. Chociaż do zabiegu botoxu włosy nie są traktowane toksyną botulinową, między tradycyjnym zabiegiem medycyny estetycznej na skórę a zabiegiem odżywczym włosów istnieje pewne podobieństwo. Klasyczny botox wygładza bowiem skórę twarzy, natomiast botox na włosy wygładza pasma.

Jak przebiega zabieg?

Botox włosów składa się z trzech etapów i trwa około czterdziestu minut. Pierwszym krokiem jest umycie włosów specjalnym szamponem, który otwiera łuski włosa. Później nakłada się najważniejszy element, czyli odżywcze serum. Ostatnim krokiem jest zaaplikowanie maski na włosy i pozostawienie jej na głowie przez dwadzieścia minut. Jej rolą jest domknięcie łuski włosa. Bezpośrednio po ściągnięciu maski i wysuszeniu włosów można już się cieszyć zachwycającymi efektami botoxu na włosy, które utrzymują się nawet do kilku miesięcy.

Komu poleca się zabieg botoxu włosów?

Najlepsze rezultaty zabiegu botoxu na włosy uzyskają posiadaczki włosów matowych, szorstkich, łamiących się, zniszczonych i podatnych na puszenie. Botox sprawdzi się w ramach zabiegu odżywczego włosów zniszczonych przez farbowanie, rozjaśnianie, czy stylizację. Zregeneruje również włosy wysuszone przez letnie, gorące Słońce i zimowe mrozy.

HAIRCLUB STUDIO Anna Stefanko
Pasaż Ruczaj
Raciborska 17, 30-384 Kraków

Umów się na wizytę:
tel. 12 647 45 57
tel. +48 508 590 580
- Zarezerwuj termin -

Godziny otwarcia:
pon-pt: 10:00 - 20:00
sob: 10:00 - 14:00