Co warto wiedzieć o keratynowym prostowaniu włosów?

keratynowe prostowanie włosów

Z pewnością chcesz, aby Twoje włosy wyglądały zdrowo i pięknie się układały. Jednak stylizowanie fryzur, zwłaszcza rano, kiedy w pośpiechu szykujesz się do szkoły lub pracy, jest uciążliwe. Z pomocą może przyjść keratynowe prostowanie włosów. Dzięki temu zabiegowi Twoje włosy będą zawsze świetnie wyglądały.

Na czym polega zabieg keratynowego prostowania włosów i kiedy się go stosuje?

Keratynowe prostowanie włosów jest to zabieg polegający na nałożeniu na włosy specjalnego preparatu zawierającego keratynę czyli naturalny budulec włosów. Następnie pod wpływem wysokiej temperatury, np. przy użyciu prostownicy, preparat ten jest wtapiany w pasmo włosów, dzięki czemu keratyna uzupełnia luki w strukturze włosa nadając mu gładkość. W rezultacie pasma włosów stają się jedwabiście miękkie i gładkie oraz nie puszą się.

Włosy po keratynowym prostowaniu staną się lśniące i sprężyste, jednak żeby taki efekt utrzymał się jak najdłużej należy zapewnić im odpowiednią pielęgnację.  Na szczęście na rynku jest dostępnych wiele produktów przeznaczonych właśnie do włosów poddanych keratynowemu prostowaniu. Stosując odpowiedni szampon, najlepiej z keratyną oraz odżywkę przeznaczoną dla tego rodzaju włosów zapewnimy sobie długi czas utrzymywania się efektu po zabiegu.

Jaka jest cena keratynowego prostowania włosów?

To ile zapłacisz za keratynowe prostowanie włosów zależy od kilku czynników. Najważniejszym z nich są Twoje włosy. Im dłuższe i gęstsze tym zabieg będzie droższy. Cena zależy także od miejscowości, w której zdecydujesz się wykonać ten zabieg. W dużych miastach może być on droższy niż w mniejszych miejscowościach. Na koszt zabiegu ma także wpływ rodzaj użytych preparatów. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że tylko kosmetyki dobrej jakości zagwarantują oczekiwany efekt oraz nie uszkodzą włosów. Na tym nie należy oszczędzać. Prostowanie keratynowe może zatem kosztować od 300 zł wzwyż.  Zabieg można spróbować przeprowadzić samodzielnie w domu, jednak jest to praco i czasochłonne, a w dodatku uzyskany efekt może być rozczarowujący.

HAIRCLUB STUDIO Anna Stefanko
Pasaż Ruczaj
Raciborska 17, 30-384 Kraków

Umów się na wizytę:
tel. 12 647 45 57
tel. +48 508 590 580
- Zarezerwuj termin -

Godziny otwarcia:
pon-pt: 10:00 - 20:00
sob: 10:00 - 14:00