Olejowanie włosów – na ratunek zniszczeniom

olejowanie włosów

Masz zniszczone zabiegami lub farbowaniem włosy, masz problem z ich rozczesaniem, brakuje im blasku, końcówki się rozdwajają? Na te problemy najlepszym wyjściem będzie olejowanie włosów. Przeczytaj krotki przewodnik – jak zadbać o włosy w domu?

Olejowanie włosów – domowy sposób na ratunek

Wiele słyszałaś o olejowaniu włosów, ale obawiasz się że przez nieumiejętne przeprowadzenie pielęgnacji, Twoja fryzura stanie się tłusta i nieatrakcyjna? Twoje obawy są zupełnie bezpodstawne, gdyż olejowanie włosów ma na celu przynieść ich:

– odżywienie

– nawilżenie

– wygładzenie

Przed przystąpieniem do olejowania, sprawdź jakiej porowatości są Twoje włosy – nisko, średnio bądź wyskoporowate, będą wymagały zastosowania innych olejów. Wbrew pozorom olejki do włosów, które przyniosą im duży zastrzyk odżywienia i nawilżenia możesz mieć na swojej półce w kuchni – oliwa z oliwek, olej kokosowy, olej lniany. To tylko niektóre z nich, doskonałe i wprost stworzone by poprawić widocznie kondycję włosów. Niskoporowate włosy potrzebują olejów nasyconych – na przykład masło shea, olej palmowy. Włosy o średniej porowatości będą w lepszej kondycji po użyciu olejów jednonasyconych – czyli olej słonecznikowy, olej ze słodkich migdałów. Włosy wysokoporowate – olej wielonasycony będzie idealnym wyborem – sprawdź działanie oleju z pestek winogron lub sojowego.

Jak olejować włosy w domu?

Bez względu, jaki masz rodzaj włosów, możesz wybierać spośród dwóch metod olejowania – na podkład lub na sucho. Oleje do włosów wchłaniają swoje substancje aktywne inaczej i zależy to od indywidualnych cech włosów każdej kobiety. Najlepszym sposobem, jest po prostu ten, który się sprawdza u osoby wykonującej zabieg.

Podkładem pod olej może być – żel aloesowym, odżywka, miód albo po prostu woda. Włosy, w tym przypadku należy delikatnie zwilżyć wybranym podkładem i nałożyć odpowiednią ilość oleju – nie więcej niż 3-4 łyżki stołowe. Olejowanie na sucho to nic innego, jak nakładanie oleju na suche nieumyte jeszcze włosy. Olej na włosach najlepiej trzymać od 20 do nawet 60 minut. Po tym czasie należy umyć skórę głowy delikatnym szamponem i nałożyć ulubioną odzywkę.

HAIRCLUB STUDIO Anna Stefanko
Pasaż Ruczaj
Raciborska 17, 30-384 Kraków

Umów się na wizytę:
tel. 12 647 45 57
tel. +48 508 590 580
- Zarezerwuj termin -

Godziny otwarcia:
pon-pt: 10:00 - 20:00
sob: 10:00 - 14:00