Keratyna do włosów – czym jest, jak stosować oraz gdzie ją kupić?

kreatyna do włosów

Keratyna to jeden ze składników pojawiających się często na etykietach pielęgnacyjnych produktów do włosów, szczególnie odżywek i masek o deklarowanym przez producenta działaniu odbudowującym i regenerującym. Czym właściwie jest ta substancja i jakie może być jej zastosowanie w pielęgnacji kosmyków?

Na dbanie o włosy składa się zarówno działanie od wewnątrz, poprzez stosowanie zdrowej i zbilansowanej diety oraz suplementów, jak i nawilżanie, odżywianie, wzmacnianie i zabezpieczanie kosmyków od zewnątrz – z wykorzystaniem odpowiednio dobranych produktów do włosów i skóry głowy. Kosmetyki stosowane w ramach pielęgnacji włosów powinny dostarczyć im optymalnej ilości składników należących do trzech grup – emolientów, protein i humektantów, odpowiedzialnych kolejno za zabezpieczenie, odbudowanie i nawilżenie struktury włosów na ich długości.

Z naszego artykułu dowiesz się, do której z tych grup substancji należy keratyna, jaka jest jej rola w pielęgnacji włosów, jak i dlaczego warto ją stosować oraz gdzie ją znaleźć.

Czym jest keratyna i jaka jest jej rola w pielęgnacji włosów?

Keratyna jest białkiem budulcowym naturalnie występującym w ludzkiej skórze, włosach i paznokciach. Należy więc do proteinowych składników, które znajdują zastosowanie w przemyśle kosmetycznym, a przede wszystkim w recepturach kosmetyków do włosów – w szczególności odżywek, masek i regenerujących ampułek. O niedoborze protein w pielęgnacji włosów świadczyć może ich zła kondycja, łamliwość i osłabienie. Cząsteczki keratyny zawarte w aplikowanych na włosy produktach czasowo uzupełniają ubytki w strukturze włosa, wzmacniając i regenerując kosmyki na ich długości. Zapobiegają także puszeniu i elektryzowaniu włosów.

Jak stosować keratynę na włosy i gdzie ją kupić?

Sposobów na dostarczenie keratyny do włosów jest kilka: możesz wybrać gotowe kosmetyki zawierające to białko w składzie, wzbogacać produkty do włosów samodzielnie z wykorzystaniem półproduktu lub postawić na suplementację organizmu od wewnątrz, ukierunkowaną na wzmocnienie kosmyków. Gotowe proteinowe odżywki, maski i ampułki znajdziesz w drogeriach i sklepach fryzjerskich. Jeśli poszukujesz najlepszej keratyny do wykorzystania w pielęgnacji w roli półproduktu, postaw na preparat keratyny hydrolizowanej – dodatek już kilku kropel do porcji prostej maski lub odżywki będzie cennym zastrzykiem protein dla Twoich kosmyków. Hydrolizowaną keratynę do włosów znajdziesz w drogeriach, szczególnie tych internetowych, aptekach i sklepach z naturalnymi produktami do pielęgnacji.

Jeśli wolisz postawić na suplementację, świetnym kierunkiem poszukiwań i dobrym wyborem na początek będzie suplement diety DuoLife Keratin Hair Complex – preparat w płynnej formie, zawierający w składzie keratynę oraz szereg ekstraktów roślinnych o dobroczynnych właściwościach dla zdrowia i urody. Pamiętaj, że gwarancją zdrowych włosów nie są same proteiny – warto dostarczać organizmowi innych cennych składników, w tym witamin i mikroelementów, w które również bogaty jest suplement diety spod szyldu DuoLife. Produkt wzmocni Twoje włosy, doda im gęstości i objętości, pobudzając ich porost, oraz ograniczy nadmierne wypadanie.

Kup produkty DuoLife

HAIRCLUB STUDIO Anna Stefanko
Pasaż Ruczaj
Raciborska 17, 30-384 Kraków

Umów się na wizytę:
tel. 12 647 45 57
tel. +48 508 590 580
- Zarezerwuj termin -

Godziny otwarcia:
pon-pt: 10:00 - 20:00
sob: 10:00 - 14:00