Jak dobrać kolor włosów do koloru oczu

Czasami każda z nas potrzebuje zmiany w życiu. Wielokrotnie zmiana koloru włosów jest jednym z najlepszych sposobów, żeby coś zmienić i zwiększyć pewność siebie.

Radykalna zmiana wyglądu jest dla wielu kobiet dość przełomowym wydarzeniem w życiu, dzięki któremu mogą poczuć się piękniej. I nic dziwnego, w końcu dobrze dobrany kolor potrafi pięknie podkreślić wygląd, karnację i kolor oczu. Niewiele kobiet zdaje sobie sprawę jak ważne jest dobranie odpowiedniego koloru farby do koloru oczu. Od czego trzeba zacząć i jak wybrać najlepszy odcień?

Jak dobrać kolor włosów?

Dobór koloru włosów przede wszystkim zacznij od określenia rodzaju karnacji, jest to punkt wyjściowy, od którego powinno się zacząć przygotowania do zmiany koloru. Nie powinno to sprawić większych trudności, ponieważ wyróżnia się dwa typy karnacji:

  1. Jasna karnacja – charakteryzuje się bardzo jasnym, wręcz bladym kolorem skóry. Jej zabarwienie jest zimne, bardzo często występuje razem z niebieskimi oczami, a na skórze mogą pojawić się wyraźne zaczerwienienia.
  2. Ciemna karnacja – tutaj skóra ma nieco ciemniejszy kolor o złotym, oliwkowym lub nieco brzoskwiniowym odcieniu. Osoba o ciemniejszej karnacji ma najczęściej brązowe lub zielone oczy.

Określ kolor oczu

Dobrze określony kolor oczu to połowa sukcesu. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest określenie koloru oczu w przypadku koloryzacji. Dopasowanie koloru włosów do koloru oczu jest kluczowe! Kolor oczu powinien być podkreślony przez kolor włosów. Ponadto, wiąże się on bezpośrednio z rodzajem karnacji, co odgrywa ogromną rolę w przypadku włosów, ubrań, makijażu i innych.

Jaki kolor włosów pasuje do niebieskich, brązowych, a jaki do zielonych oczu?

Niebieskie oczy są najbardziej uniwersalne, jeśli chodzi o wybór koloru. Odcień farby powinien być jednak dostosowany nie tylko do koloru oczu, ale również do typu karnacji.

Jaki kolor włosów pasuje do zielonych oczu?

Do zielonych oczu najlepiej będą pasowały:

  1. Rudości – tak naprawdę każdy ocień rudości będzie wyglądał dobrze, z zachowaniem zasady, że do jasnej cery należy dobrać odcień chłodny, a do ciemniejszej – ciepłe.
  2. Brązy – dobrze będą się prezentowały głębokie odcienie brązu.

Jaki kolor włosów do brązowych oczu?

Brązowe oczy i brzoskwiniowa cera nie będą dobrze współgrać z jasnym kolorem włosów. Warto jednak zdecydować się na bronde, czyli połączenie blondu i brązu.

Jaki kolor włosów do niebieskich oczu i jasnej cery?

  1. Blond – świetnie sprawdzą się chłodne odcienie blondu.
  2. Brąz – w brązach również warto podstawić na chłodniejsze odcienie, które zresztą są ostatnio bardzo modne!
  3. Rudy – rudy bardzo dobrze współgra z niebieskimi oczami. Pięknie podkreśli głębię tęczówki.

Jaki kolor włosów do niebieskich oczu i śniadej cery?

Jest to połączenie dość rzadko spotykane w Polsce, ale Panie z ciemniejszą karnacją i jasnymi oczami będą dobrze wyglądać w:

  1. Brązach – świetnie sprawdzą się ciemne odcienie brązu, najlepiej z czerwonymi tonami.
  2. Rudościach – oliwkowa cera uwielbia rudości, szczególnie ciemniejsze odcienie, takie jak mahoń.

HAIRCLUB STUDIO Anna Stefanko
Pasaż Ruczaj
Raciborska 17, 30-384 Kraków

Umów się na wizytę:
tel. 12 647 45 57
tel. +48 508 590 580
- Zarezerwuj termin -

Godziny otwarcia:
pon-pt: 10:00 - 20:00
sob: 10:00 - 14:00