Fryzury do pociągłej (podłużnej) twarzy – jak dobrać

Dobrze dobrana fryzura potrafi sprawić, że poczujesz się o wiele pewniej i bardziej kobieco. Jeśli jednak patrzysz w lustro i masz wrażenie, że czas coś zmienić i obecne cięcie nie jest do końca zadowalające, nie wahaj się! Odpowiednia fryzura potrafi diametralnie zmienić cały wygląd. Może go poprawić, ale może też pogorszyć. Chyba wszyscy wiemy jakie to uczucie, kiedy wychodzimy z salonu z fryzurą, w której wyglądamy tragicznie, ale nie chcieliśmy sprawiać fryzjerowi przykrości. Warto jednak zawalczyć o swój dobry wygląd i wyjść z taką fryzurą, która idealnie pasuje do Twojego kształtu twarzy!

Mogłoby się wydawać, że w momencie kiedy w internecie jest do dyspozycji tak dużo programów i aplikacji, dzięki którym można przetestować różne fryzury, nieudane uczesania powinny odejść w niepamięć. Niestety czasami szczegóły decydują o tym, czy fryzura będzie nam pasować, czy nie. Do tych szczegółów można zaliczyć lokalizacje przedziałka lub za krótką grzywkę. Ale to tylko niektóre z przykładów, które wymagają natychmiastowej korekty.

Sprawdź, jakie fryzury będą idealnie pasować do pociągłej twarzy i co możesz zrobić, żeby podkreślić swoje atuty, a także znaleźć swój styl i cieszyć się piękną fryzurą!

Fryzury do pociągłej twarzy – co warto wiedzieć?

Pociągła twarz jest bardzo często spotykana i dość uniwersalna. Często bywa mylona i źle określana jako owalna, kiedy w rzeczywistości różnice są dość wyraźne. Zarówno twarz pociągłą, jak i owalną wyróżnia podłużny kształt, ale pociągła jest mniej standardowa. Dlaczego? Ponieważ linia twarzy w stosunku do jej szerokości jest znacznie wydłużona. Krawędzie są zaokrąglone, a czoło, policzki i linia żuchwy są podobnej szerokości, choć często broda jest węższa od czoła. Charakterystyczną cechą są też wysokie kości policzkowe, które nadają całości bardzo dystyngowanego charakteru. Jakie fryzury dla podłużnej twarzy będą zatem idealne?

Fryzury dla podłużnej twarzy – jak wybrać?

Wybór odpowiedniej fryzury dla podłużnej twarzy powinien dążyć do osiągnięcia harmonii przez dwie kluczowe rzeczy, mianowicie:
1. Skrócenie czoła, dzięki czemu optycznie skrócimy twarz
2. Optyczne poszerzenie twarzy

Fryzury do twarzy pociągłej powinny być dobrane tak, żeby skorygować proporcje poprzez na przykład cieniowanie, co doda objętości po bokach i zmieni nieco fakturę włosa. Bardzo korzystnym wyborem będą również kręcone i falowane włosy, które będą przede wszystkim na wysokości policzków. Z kolei fryzury do pociągłej szczupłej twarzy powinny mieć przedziałek umiejscowiony z boku głowy, przez co zakłócona zostanie symetria i nada bardziej stonowanych kształtów Twojej twarzy.

Krótkie fryzury damskie do pociągłej twarzy

Jedną z lepszych propozycji dla krótkich włosów (ale dla długich również!) jest grzywka. Jej zaletą jest horyzontalna linia, która wydłuża twarz, dzięki czemu zyska delikatniejszy i bardziej regularny kształt. By fryzura wyglądała absolutnie idealnie, grzywka nie powinna być zbyt gęsta. Koniecznie jednak powinna być ścięta prosto. Może być też dłuższa lub zaczesana na bok.

HAIRCLUB STUDIO Anna Stefanko
Pasaż Ruczaj
Raciborska 17, 30-384 Kraków

Umów się na wizytę:
tel. 12 647 45 57
tel. +48 508 590 580
- Zarezerwuj termin -

Godziny otwarcia:
pon-pt: 10:00 - 20:00
sob: 10:00 - 14:00