Fryzury do okrągłej twarzy – jak dobrać

Odpowiednio dobrana fryzura może sprawić, że poczujesz się pewnie i bardzo kobieco w swojej skórze. Odpowiednio dobrana stylizacja fryzury to sposób na optyczne powiększenie, pomniejszenie, poszerzenie, lub zwężenie twarzy – w zależności od tego, na czym Ci zależy. Jeśli chodzi o fryzury dla okrągłej twarzy, kobiety najczęściej szukają takiej, która optycznie zwęzi twarz i nieco ją zmniejszy. Sprawdź, jak można uzyskać taki efekt!

Zacznijmy od tego, że okrągłe twarze są piękne. Wydają się bardzo delikatne, przyjazne i młode, dzięki delikatnie zarysowanej brodzie i pełnych policzkach. Kształt głowy nie musi mieć jednak nic wspólnego z sylwetką. Kobieta z okrągłą twarzą może być bardzo szczupła, z kolei osoba o pełniejszej sylwetce może mieć mocno zarysowaną linię żuchwy i pięknie wystające kości policzkowe.

Wybór odpowiedniej fryzury nie jest tak prosty jak mogłoby się wydawać, ponieważ trzeba wziąć pod uwagę nie tylko kształt twarzy, ale również osobiste preferencje, a także indywidualne cechy urody. Często chcemy wybrać taką fryzurę, która jest akurat na topie, ale niestety prawda jest taka, że może nam to bardziej zaszkodzić, niż pomóc.

Jak rozpoznać okrągłą twarz?
Przede wszystkim długość i szerokość są sobie równe, co sprawia niestety wrażenie nieco pulchnej. Policzki są pełne i zaokrąglone, a czoło jest szerokie, podbródek nie jest zbyt mocno zarysowany. Jednym z prostszych sposobów na sprawdzenie kształtu swojej twarzy jest stanięcie przed lustrem z podniesionymi lub spiętymi włosami, a następnie odrysowanie kształtu swojej twarzy za pomocą na przykład szminki. Gotowy kształt można z łatwością dopasować do koła, trójkąta, owalu, czy prostokąta.

Jeśli jesteś jednak posiadaczką bardziej okrągłych rysów twarzy i chciałabyś ją nieco zmniejszyć, czytaj dalej i dowiedz się, jakie fryzury do okrągłej twarzy będą Ci najbardziej pasować!

Fryzury pasujące do okrągłej twarzy

Dobrze dobrana fryzura do kształtu twarzy sprawi, że będziesz wyglądać młodziej i podkreśli piękno Twojej linii żuchwy.

Jakie cięcia i triki można jednak zastosować, żeby sprawić, by buzia wyglądała na smuklejszą? Możesz wybierać wśród dziesiątek fryzur.

Jednak najlepiej będą sprawdzały się swobodnie ułożone stylizacje i upięcia o bardzo jasnej strukturze. Możesz przykładowo rozważyć połączenie cieniowania i grzywki, dzięki czemu optycznie mocno wyszczuplisz twarz.

Dodatkowo warto zastanowić się nad pasemkami i odpowiednim cięciem, które odwróci odwagę od kształtu żuchwy i wydatniejszych policzków.

Fryzury do twarzy okrągłej – czego unikać?

Zdecydowanie nie warto stawiać na takie stylizacje, w których włosy będą układać się w długie, proste pasma. Powinniśmy stawiać raczej na delikatne i miękkie fale, które będą pięknie okalały oczy i policzki. Dobrze sprawdzą się wszelkiego rodzaju cieniowane boby, które pięknie zmniejszą twarz i skierują uwagę na fryzurę. Krótkie fryzury do okrągłej twarzy to właśnie boby o średniej długości!

Fryzury do twarzy okrągłej – jak wydłużyć twarz?

Można pięknie wydłużyć twarz upinając włosy w tradycyjne, wysokie kucyki, koki, czy upięcia w stylu Amy Winehouse, które opierają się na częściowo upiętych, a częściowo opuszczonych włosach. Natapirowanie i wysokie fryzury optycznie wydłużają, a co za tym idzie, zmniejszają twarz. Jeśli nie chcesz niszczyć włosów napirownaiem, zawsze możesz zastosować pianki zwiększające objętość. Świetnie sprawdzą się też koki banany i częściowe upięcia, które są ostatnio zresztą bardzo modne!

Fryzury do twarzy okrągłej – jakich fryzur zdecydowanie unikać?

1. Przede wszystkim unikaj gładko zaczesanego kucyka, ponieważ jest to ogromny wróg wszystkich kobiet, które chciałyby zmniejszyć optycznie twarz. Ascetyczny wygląd przykuwa wzrok to policzków, ale też do brody, co sprawia, że właśnie te części twarzy rzucają się w oczy i nie jest to zbyt korzystne. Koński ogon może dodać Twojej twarzy objętości. Warto postawić na swobodniej zebrany kucyk, najlepiej z wypuszczonymi pasmami po bokach, który o wiele lepiej ukryje kształt buzi.

2. Loki, fale, fryzury retro – wszystkie z nich optycznie poszerzają niestety twarz, dlatego nie będą one najlepszym wyborem dla wszystkich z was, które chciałyby zmniejszyć buzię.

3. Fryzury do twarzy okrągłej nie powinny być raczej krótkie. O wiele lepiej sprawdzą się dłuższe włosy. Nie muszą być bardzo długie, ale warto, żeby sięgały poniżej brody, absolutnie ponad nią! Świetnie sprawdzi się przedłużony bob, czy długość do piersi.
Jeśli masz ochotę, możesz bez problemu przedłużyć swoje pasma w domu, czy w profesjonalnym salonie.

4. Unikaj prostych grzywek, które zakrywają większą część czoła. Zupełnie nie sprzyjają one pełniejszym buziom. Jeśli dobrze czujesz się w grzywce, nie musisz z niej wcale rezygnować! Koniecznie wypróbuj miękkie, półokrągłe grzywki, które nadają twarzy delikatny kształt. Świetnie sprawdza się też wszystkie asymetryczne grzywki, które będą układane na bok, do wysokości policzka. Krótka grzywka też nie sprawdzi się dobrze, jeśli chcesz wyszczuplić okrągłą twarz.

HAIRCLUB STUDIO Anna Stefanko
Pasaż Ruczaj
Raciborska 17, 30-384 Kraków

Umów się na wizytę:
tel. 12 647 45 57
tel. +48 508 590 580
- Zarezerwuj termin -

Godziny otwarcia:
pon-pt: 10:00 - 20:00
sob: 10:00 - 14:00