Fryzury do kwadratowej twarzy – jak dobrać

Wybór nowej fryzury powinien uwzględniać kształt Twojej twarzy, w innym przypadku efekt będzie niekorzystny. Dobrze dobrana fryzura i cięcie sprawi, że zostaną podkreślone nie tylko zalety, ale również odwróci uwagę od jakichkolwiek nielubianych mankamentów.

Jakie fryzury są polecane przez fryzjerów dla kobiet o kwadratowej twarzy? Jak dobrać fryzurę do kwadratowego kształtu szczęki?
Warto przede wszystkim zastanowić się nad tym, jaki kształt ma Twoja twarz. Jeśli nie jesteś pewna, możesz z łatwością sprawdzić w Google, lub wykonać jeden z prostych testów, które znajdziesz w wyszukiwarce.

Kwadratowa twarz – czym się charakteryzuje?

Kwadratowa twarz jest wbrew pozorom dość łatwa do pomylenia z twarzą okrągłą. Można jednak zaobserwować pewne istotne różnice, mianowicie twarz kwadratowa ma ostrzejsze kąty i linie w porównaniu do twarzy okrągłej. Różnice można zaobserwować szczególnie na szczęce, która jest mocno zarysowana, a także przy linii włosów. Linia włosów układa się w charakterystyczne kąty proste po bokach twarzy, w przeciwieństwie do twarzy okrągłej, gdzie linia jest o wiele łagodniejsza i nie ma żadnych ostrych kątów. Dodatkowo bardzo charakterystyczną cechą jest taka sama szerokość czoła i szczęki. Dodatkowo kwadratowa twarz jest równie wysoka co szeroka, przez co właśnie można dość łatwo pomylić ją z twarzą okrągłą. Warto jednak wiedzieć, że im Twoje twarz jest dłuższa, a nie szersza, tym większa szansa, że jest mnie kwadratowa, a po prostu prostokątna.

Długie fryzury dla kwadratowej twarzy

Jeśli lubisz nosić długie włosy i masz kwadratową twarz, najbardziej będą pasować Ci takie fryzury, w których Twoje włosy będą luźno opadać w okolice twarzy. Ciasny koko lub koński ogon raczej nie będą najlepszym wyborem, choć oczywiście jeśli jest Ci w takim uczesaniu wygodnie, nie krępuj się! W końcu najważniejsze jest to, żebyś czuła się dobrze sama ze sobą. Jeśli chcesz, możesz wyciągnąć kilka kosmyków z kucyka, co nada fryzurze nieco nonszalancji.

Taki kształt twarzy nie jest największym fanem grzywek. Jeśli jednak lubisz chodzić w grzywce, dobrze będzie zdecydować się na jej skośną lub półokrągłą wersję. Niestety proste grzywki są dość ciężkie, podkreślają mocne rysy i obciążają twarz.

Jak dobrać fryzurę do twarzy kwadratowej?

Fryzury do kwadratowej twarzy powinny być ogólnie rzecz biorąc lekkie, taki kształt dobrze wygląda w rozpuszczonych włosach. Dodatkowo świetnym pomysłem będzie zaczesywanie włosów na jedną stronę. Taki zabieg doda Ci nieco tajemniczości i kobiecości, i dodatkowo pięknie podkreśli szyję, odwracają uwagę od szczęki (jeśli oczywiście tego chcesz).

Kobiety bardzo często chcą mieć kręcone włosy, jeśli ich naturalne są proste i na odwrót – kiedy mają proste włosy, chcą mieć kręcone. Jak wygląda to w przypadku kwadratowego kształtu twarzy? Najkorzystniejszą opcją będą loki i fale, proste włosy mogą przyciągać wzrok w kierunku szczęki.

Fryzury damskie do kwadratowej twarzy – włosy półdługie

Półdługie włosy są tak naprawdę najlepszą opcją dla kwadratowej twarzy, ponieważ nie tylko pięknie łagodzą rysy, ale również dodają kobiecości. Trzeba tylko pamiętać, by zdecydować się na długość, która końca się poniżej linii szczęki, w innym przypadku zupełnie niepotrzebnie ją poszerzymy.

Fryzjerzy polecają asymetryczne cięcia, w których kosmyki mają różne długości, ale trzeba też wziąć pod uwagę długość i porowatość Twojego włosa, by podjąć decyzję o rodzaju cięcia. Niezaprzeczalnie jednak ten rodzaj fryzury dodaje twarzy lekkości i miękkości. Z kolei jeśli jesteś posiadaczką kręconych lub falowanych włosów, nie musisz się martwić, ponieważ stanowią one wręcz idealną oprawę do kwadratowej twarzy, ponieważ objętość włosów idealnie przykrywa ostre kąty.

Krótkie fryzury dla kwadratowej twarzy Niestety jest dość mało krótkich fryzur, które będą wyglądały korzystnie na posiadaczkach kwadratowej twarzy. Ale na pewno nie oznacza to, że musisz z nich zupełnie rezygnować!

Pamiętaj tylko, że jeśli zależy Ci na krótkiej fryzurze, warto zostawić dłuższą grzywkę.
Możesz zaczesywać ją na każdy bok lub poprosić o asymetryczną i nieco postrzępioną wersję. Doda Ci nieco tajemniczości i buntowniczego wyglądu. To też świetna okazja, by pobawić się kolorem! Brązy, róże, siwe blondy – pasują wręcz idealnie do krótkich włosów.

Twarz kwadratowa fryzury – jakich unikać?

Chyba najlepszym sposobem na stworzenie fryzury idealnej, jest eksperymentowanie ze swoimi włosami. Wiadomo jednak, że jest to dość ryzykowna metoda, a na powrót do dawnej długości i starego koloru może trwać całymi miesiącami.

Podpowiadamy zatem, czego unikać, jeśli Twoja twarz jest kwadratowa:
– Przede wszystkim unikaj tego, żeby Twoje włosy nie były oklapnięte, w innym wypadku podkreślisz szczękę. Wybieraj takie fryzury, które zapewnią Ci objętość.
– Unikaj przedziałka na środku głowy – niepotrzebnie przyciąga uwagę w kierunku szczęki i jej ostrych kątów.
– Unikaj prostej grzywki, bardzo obciąża twarz.
W razie wątpliwości koniecznie skonsultuj się z profesjonalną stylistką lub wypróbuj aplikacje umożliwiające nałożenie dowolnej fryzury i koloru na Twoje zdjęcie.

HAIRCLUB STUDIO Anna Stefanko
Pasaż Ruczaj
Raciborska 17, 30-384 Kraków

Umów się na wizytę:
tel. 12 647 45 57
tel. +48 508 590 580
- Zarezerwuj termin -

Godziny otwarcia:
pon-pt: 10:00 - 20:00
sob: 10:00 - 14:00