Flamboyage – wszystko co musisz o nim wiedzieć

Flamboyage obecnie jest bardzo popularną metodą koloryzacji i obok ombre, sombre oraz balejażu ciągle gości na głowach kobiet.

Koloryzację tego typu opracował włoski fryzjer Angelo Seminare. Fryzjer ten w swojej pracy uwielbia ciągłe eksperymenty na włosach a jego pasją jest tworzenie nowych trendów fryzjerskich.

Flamboyage po francusku oznacza słowo „błyszczeć” / „płonąć” więc metoda ta ma na celu uzyskanie efektu „włosów muśniętych promieniami słońca”. Fryzura, która można otrzymać poprzez flamboyage sprawia wrażenie naturalnej, dodaje ona kobiecie spontaniczności, a jej włosy wyglądają na zdrowe i dobrze odżywione. Trzeba pamiętać, że kobieta z połyskującymi refleksami na włosach prezentuje się dużo młodszej, a wiele z nich pragnie być w taki sposób spostrzegana.

Zalety koloryzacji flamboyage

Metoda ta, ma za zadanie nadać kobiecie bardzo naturalny wygląd. Umiejętne jej wykonanie powoduje, że rozjaśnione włosy niczym się nie odróżniają od tych uzyskanych poprzez dużą ekspozycję na słońce.

Fryzura tego typu jest niezwykle uniwersalna i pasuje do każdego typu urody oraz do każdej długości włosów. Flamboyage nadaje blasku i rozjaśnia kobiecą twarz. Włosy po takiej koloryzacji wyglądają jakby były gęstsze, a fryzura nabiera wielowymiarowości. Ich objętość optycznie wzrasta, a wiele kobiet marzy by mieć właśnie „głowę pełną włosów”. Jednak zdecydowanie największą zaletą tego sposobu farbowania jest fakt ten, iż odrost na nich jest długo niewidoczny. Dlatego flamboyage jest doskonałym rozwiązaniem dla osób niemających możliwości częstego odwiedzania salonów fryzjerskich, aby poprawić swój kolor fryzury.

Flamboyage a sombre

Koloryzacja ta przypomina metodę sombre jednak farbowanie włosów taką techniką pozwala uzyskać delikatne słoneczne refleksy. Flamboyage różni się od sombre techniką wykonania koloryzacji jak również efektem. Różnice między odcieniami są nie większe niż 2-3 tony, a pasemka są rozjaśnione równomiernie na całej długości włosów, jednak na różnych wysokościach. To bardzo delikatny sposób na zmianę wyglądu fryzury. Sombre z kolei charakteryzuje się koloryzacją na pojedynczych, nieregularnych pasmach. Idealne, jasne pasma farbowane tą metodą nadają włosom pięknego rozświetlenia, a ich rozjaśnienie jest prawie niezauważalne.

Co to jest flamboyage i jak się je wykonuje?

Taki sposób koloryzacji przypomina w pewien sposób sombre – obie metody nadają włosom naturalny blask i połysk. Dodatkowo włosy po flamboyage przypominają trochę pasma po balejażu. Jednakże te drugie wyróżniają się mocnym kontrastem odcieni, a ich różnice nie są tak delikatne przez co efekt końcowy nie wygląda naturalnie.

Technika wykonywania flamboyage jest diametralnie różna od klasycznego balejażu. Wykorzystuje się tutaj specjalne samoprzylepne paski, łatwo przyklejające się do włosów, ale nieuszkadzające ich struktury. Na środku taśmy układany jest kosmyk a następnie dwa wolne końce samoprzylepnego paska są łączone ze sobą. Fryzjer stosując tą metodę może użyć do koloryzacji kilka różnych odcieni farb. Następnie po upływie 30 – 40 minut paski są zdejmowane z włosów przy pomocy ciepłej wody. Należy wiedzieć, że włosy w tej metodzie nigdy nie są farbowane od samego czubka głowy. Dzięki temu wyglądają one jak najbardziej naturalnie oraz dodatkowo nie trzeba ich często odświeżać. Flamboyage sprawia, że odrost nie jest tak mocno widoczny jak po tradycyjnym farbowaniu.

Do takiej koloryzacji najbardziej nadają się włosy w odcieniach jasnych, choć te w odcieniach ciemnych również mogą uzyskać doskonały końcowy rezultat. Co więcej, sposób ten pozwala na uzyskanie ciemniejszych pasm, więc nie służy on tylko do rozjaśniania.

Flamboyage ma na celu nadać włosom jak najbardziej naturalny wygląd. Efekt pasm muśniętych słońcem uzyskuje się właśnie dzięki nierównomiernie rozjaśnionym włosom, gdzie ich rozmieszczenie choć niesymetryczne – nie jest przypadkowe. Kolor otrzymany po flamboyage jest niewiele jaśniejszy od naturalnego odcienia włosów – zwykle o jeden lub dwa tony.

Koloryzacja flamboyage – dla kogo?

Ta technika farbowania włosów jest niezwykle uniwersalna, pasuje zarówno dla kobiet o włosach blond czy brązowych. Kobiety posiadające dużą ilość włosów oraz te z delikatnymi i cienkimi pasmami, również mogą pokusić się na zastosowanie u siebie flamboyage. Metoda ta nadaję się również w sytuacji, gdy włosy są farbowane.

Najbardziej olśniewający efekt tej koloryzacji uzyskuje się w momencie, gdy wykonany został flamboyage na długich i falowanych włosach. Jednakże krótkie cięcia też mogą doskonale wyglądać po takim farbowaniu. W profesjonalnym salonie fryzjerskim można uzyskać rezultat naturalnego rozjaśnienia pasm również w sytuacji, gdy włosy są proste, ścięte do ramion lub noszona fryzura to tzw. bob. Dobry fryzjer tak dobierze grubość pasma oraz jego umiejscowienie, że i w takiej sytuacji będą one sprawiały wrażenie naturalnych.

Flamboyage blond to najbardziej efektywna koloryzacja, bowiem w taki sposób można najlepiej uzyskać rezultat rozświetlonych włosów.

Koloryzacja flamboyage w domu

Flamboyage to sposób farbowania, który powinien być wykonany przez osoby doświadczone. Potrzebna jest tu doskonała zręczność jak i umiejętność spojrzenia na włosy jako wielowymiarową całość. Związane jest to z tym, że kolor ma na celu optycznie unieść włosy od ich nasady, a tym samym nadać im puszystość oraz gęstość przy równoczesnym ich rozjaśnieniu. Stąd technika ta nie do końca nadaję się do wykonania jej samodzielnie w domu, choć dzięki nieregularnemu rozmieszczeniu zabarwionych pasm, ewentualne błędy nie będą widoczne. W związku z tym polecane jest, aby pozostawić flamboyage w rękach profesjonalisty.

Jeżeli jednak koloryzacja ma zostać wykonana w zaciszu domowym należy zaopatrzyć się w utleniacz (który rozjaśni włosy), paski samoprzylepne do flamboyage oraz folię lub papier potrzebny do zawijania pasm podklejonych do taśm w czasie ich rozjaśniania.

Flamboyage – cena

Koszt takiej koloryzacji jest uzależniony od cennika salonu fryzjerskiego, w którym zabieg ten zostanie wykonany. Do wyceny brana jest zawsze pod uwagę gęstość włosów oraz ich długość. Cena flamboyage może się więc wahać od 250 zł do nawet 400 zł.

Flamboyage ocena

Rozjaśnienie włosów tą metodą to doskonałe rozwiązanie dla każdej kobiety, o każdym typie urody. Efekt jaki można otrzymać jest odpowiedni dla osób o naturalnym kolorze włosów – jest o ton delikatny i sprawia wrażenie jakby były muśnięte słońcem. Flamboyage może optycznie nadać objętości fryzurze oraz pogłębić jej naturalny kolor. To doskonała metoda dla osób zabieganych, ponieważ odrosty stają się niemal niewidoczne.

Po tej koloryzacji fryzura będzie przypominała naturalne sombre, ale tylko gdy fryzura zostanie wykonana przez profesjonalistę. Tylko w taki sposób możemy uzyskać naturalne pasemka, a nasze włosy będą sprawiały wrażenie muśniętych słońcem.

Studio Fryzjerskie Galeria Pasaż Ruczaj
Raciborska 17, 30-384 Kraków
OTWARCIE POCZĄTEK WRZEŚNIA

Umów się na wizytę:
tel. +48 570 266 263
- Zarezerwuj termin -

Godziny otwarcia:
pon-pt: 10:00 - 20:00
sob: 10:00 - 14:00