Flamboyage na krótkich włosach – wszystko co musisz o nim wiedzieć

Flamboyage jest obecnie jedną z najpopularniejszych, obok ombre i sombre, metodą koloryzacji. Ta metoda została opracowana przez włoskiego fryzjera Angelo Seminare, który w swojej pracy dużo eksperymentuje i nie ustaje w tworzeniu nowych trendów fryzjerskich. Flamboyage po francusku oznacza dosłownie „błyszczeć” i trzeba przyznać, że nazwa jest dobrana idealnie, bowiem technika ma na celu osiągnięcie wrażenia zdrowych, połyskujących i dobrze odżywionych włosów.

Flamboyage – zalety

Jest to metoda, która ma na celu osiągnąć naturalny wygląd. Oczywiście niezaprzeczalnie włosy połyskujące i sprężyste odejmą lat i sprawią, że będziesz wyglądać o wiele lepiej. Umiejętne wykonanie flamboyage sprawi, że rozjaśnione włosy nie będą się niczym różnić od tych, które zostały rozjaśnione naturalnie, przez promienie słoneczne.

Fryzura tego typu jest niezwykle uniwersalna i pasuje tak naprawdę do każdego typu urody, a także długości włosów. Doda ona blasku i rozjaśni twarz. Dodatkowo włosy będą wyglądały na gęstsze, a cała fryzura nabierze pięknej wielowymiarowości. Objętość włosów optycznie wzrośnie. Dodatkowo ogromną zaletą jest fakt, że odrost jest niewidoczny przez bardzo długo. Właśnie dlatego flammboyage jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie mają możliwości częstego odwiedzania salonów fryzjerskich, a chcą zadbać o swój wygląd i poprawić wygląd włosa.

Flamboyage na krótkich włosach

Tak naprawdę niezależnie od długości włosów, efekt będzie świetny.
Ten sposób koloryzacji jest nieco podobny do sombre, ponieważ obie metody nadają włosom naturalny blask i piękny połysk. Pasma po koloryzacji nieco przypominają balejaż, ale efekt jest nieporównywalnie bardziej naturalny i delikatny, ponieważ balejaż wyróżnia się o wiele mocniejszym kontrastem odcieni, a ich różnice nie są tak subtelne, jak w przypadku flamboyage.

Flamboyage na czarnych włosach? Flamboyage – proste włosy?

Co prawda częściej wykonuje się flamboyage na włosach jasnych, żeby uzyskać efekt muśnięcia słońcem, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wykonać koloryzację na ciemniejszych pasmach. Efekt końcowy będzie piękny! Warto dodać, że ta technika pozwala nie tylko na rozjaśnienie, ale również przyciemnienie pasm.

Dwa kolory na krótkich włosach prezentują się bardzo naturalnie, a efekt muśnięcia słońcem uzyskuje się poprzez nierównomierne rozjaśnienie i niesymetryczne nałożenie farby (choć mimo tego, że nie jest symetryczne, nie jest przypadkowe). Kolor otrzymany w wyniku zastosowania tej techniki jest niedużo jaśniejszy od naturalnego odcienia włosów, zazwyczaj są to od jednego, do dwóch tonów.

Flamboyage bob? A może włosy kręcone?

Niezaprzeczalnie najlepszy efekt uzyska się na włosach falowanych i długich, ale krótkie fryzury, takie jak bob też mogą pięknie wyglądać po takim farbowaniu. Jest to bardzo uniwersalna technika, którą można zastosować zarówno na włosach blond, jak i brązowych, cienkich i grubych, rzadkich i gęstych, a nawet farbowanych. Dobry, doświadczony fryzjer dobierze grubość pasm i ich umiejscowienie w taki sposób, że efekt będzie spektakularny.

HAIRCLUB STUDIO Anna Stefanko
Pasaż Ruczaj
Raciborska 17, 30-384 Kraków

Umów się na wizytę:
tel. 12 647 45 57
tel. +48 508 590 580
- Zarezerwuj termin -

Godziny otwarcia:
pon-pt: 10:00 - 20:00
sob: 10:00 - 14:00