Fioletowe sombre – jak wygląda, dla kogo

Jeśli jeszcze nie słyszeliście o technice koloryzacji włosów zwanej sombre, koniecznie musicie to nadrobić! Sombre, tak jak ombre, daje podobny efekt, a mianowicie naturalnych, muśniętych słońcem końcówek i pasm. Między ombre a sombre istnieją jednak pewne różnice, dlatego jeśli chcesz się dowiedzieć na czym polegają i kto będzie wyglądał świetnie w fioletowym sombre – czytaj dalej.

Sombre – co trzeba wiedzieć?

Sombre hair to metoda koloryzacji włosów, która polega na ich stopniowym rozjaśnianiu.
Cały proces polega na rozjaśnianiu pojedynczych pasm i końcówek, dzięki czemu uzyskuje się piękny efekt muśnięcia słońcem i odświeżenia fryzury. Utleniacz nakłada się stopniowo, partiami, dzięki czemu efekt jest bardzo delikatny, ale można z dużą łatwością go stopniować. Idealnie wykonane sombre wygląda tak, jakby włosy zostały rozjaśnione przez słońce.

Technika sombre jest dość trudna i wymagająca, dlatego wykonujący ją fryzjer powinien mieć duże doświadczenie w koloryzacji włosów, a także doskonale znać produkty za pomocą których rozjaśnia się poszczególne pasma. Dodatkowo konieczny jest zmysł wyobraźni i estetyki.

Gotowe sombre ma nie tylko nadać włosom blask, ale również trójwymiarowość, głębię. Nieumiejętne wykonanie będzie skutkowało efektem płaskich włosów, całość będzie ciężka i nieciekawa.

Sombre wywodzi się z ombre, które jeszcze kilka lat temu było absolutnym hitem. Między technikami istnieje jednak kilka różnic, między innymi takich jak:

  • W sombre włosy są rozjaśniane od nasady, ale za pomocą pojedynczych cieniutkich pasemek.
  • Jaśniejsze odcienie nie są zakładane równomiernie, co daje naturalny efekt.
  • Granica pomiędzy odcieniami jest bardzo płynna.

Sombre fioletowe – dla kogo?

Sombre można wykonać z użyciem absolutnie każdego koloru. Fioletowe sombre jest ciekawą wariacją, która świetnie sprawi się na lato, ale również jesień. Już dawno minęły czasy, kiedy fioletowe włosy kojarzyły się tylko z kolorem włosów starszych Pań. Jeśli masz ochotę zaszaleć z kolorem, fiolet będzie doskonałym wyborem, który pięknie podkreśli kolor Twoich oczu i karnację.

HAIRCLUB STUDIO Anna Stefanko
Pasaż Ruczaj
Raciborska 17, 30-384 Kraków

Umów się na wizytę:
tel. 12 647 45 57
tel. +48 508 590 580
- Zarezerwuj termin -

Godziny otwarcia:
pon-pt: 10:00 - 20:00
sob: 10:00 - 14:00