Cieniowane włosy – komu pasują i jak o nie dbać?

cieniowane wlosy

Czy masz długie włosy? A może krótki, a do tego grzywkę? Czy chcesz coś zmienić w swoim wyglądzie? Dlatego zastanawiasz się nad cieniowaniem włosów? Ale nie jesteś pewna tego, czy będzie pasować Ci taka fryzura? Sprawdź poniżej.

Cieniowane włosy – jakie są i dlaczego warto je wykonać?

Cieniowane włosy mają jedną przeważającą długość i część pasemek, które są krótsze od innych. Taka fryzura jest niezwykle wygodna dla każdej kobiety. Aby je ułożyć, wystarczy umyć głowę, wysuszyć je i przeczesać palcami. Cieniowane włosy pasują każdej kobiecie. Nie warto decydować się na taką fryzurę, jedynie wtedy, gdy włosy są cienkie. Dlatego, że niewielka ilość włosów będzie zdecydowanie bardziej widoczna. Cieniowanie włosów daje wiele korzyści. Sprawia, że włosy są podniesione u nasady, zwiększa się optycznie ich objętość. Fryzura wygląda na lżejszą. Sprawia, że włosy same się układają, dzięki temu nie trzeba spędzać czasu na wielogodzinnym układaniu ich. Najlepiej wyglądają cieniowane pasemka od wysokości ucha w dół. Włosów nie należy cieniować za bardzo, ponieważ będą za bardzo przerzedzone.

Cieniowanie krótkich włosów – jaka fryzura będzie najlepsza?

Włosy krótkie mogą być cieniowane tylko w dwóch warstwach. Jedna powinna być wykonana od nasady włosów. Jeśli dodatkowo masz grzywkę i krótkie włosy, to będą się łączyć ze sobą. Taka fryzura jest doskonała dla kobiet, które chcą zakryć wysokie czoło lub spiczasty nos.

Włosy wycieniowane – jak dopasować je do kształtu twarzy?

Dopasowując włosy wycieniowane do rysów twarzy, należy zwrócić uwagę na kształt twarzy. Jeśli masz kwadratową twarz, zdecyduj się na cieniowanie długich pasemek lub pofalowanie ich. Jeżeli twoja twarz jest trójkątna, doskonale będziesz wyglądać w bobie i lokach. Gdy twoja twarz jest owalna, pasuje do Ciebie każda fryzura. Kiedy masz twarz podłużną, zdecyduj się na to, aby sięgały do brody oraz grzywkę. Jeżeli masz twarz w kształcie diamentu, sprawdzą się u Ciebie włosy do ramion, które będą wycieniowane wokół twarzy.

Włosy cieniowane – jak o nie dbać?

Jeśli chcesz, aby Twoje włosy były w doskonałej kondycji, możesz użyć do ich pielęgnacji olejków. Dzięki temu dostarczysz niezbędne witaminy, minerały oraz kwasy tłuszczowe nienasycone. Do pielęgnacji możesz wykorzystać oleje: z pestek śliwek, winogron, malin, kokosowy, lniany, z wiesiołka, z czarnuszki, z kiełków pszenicy oraz z orzechów włoskich. Nie należy ich stylizować pod wpływem gorąca i wysokiej temperatury.

HAIRCLUB STUDIO Anna Stefanko
Pasaż Ruczaj
Raciborska 17, 30-384 Kraków

Umów się na wizytę:
tel. 12 647 45 57
tel. +48 508 590 580
- Zarezerwuj termin -

Godziny otwarcia:
pon-pt: 10:00 - 20:00
sob: 10:00 - 14:00