Moda na grzywki nigdy nie słabnie. W każdych czasach dominuje inny rodzaj grzywek – niekiedy bardziej popularne są proste, kiedy indziej na bok. Decyzja o obcięciu grzywki wiąże się z dużą zmianą w wizerunku, dlatego musi być dobrze przemyślana. Choć włosy odrastają, nie warto męczyć się z elementem wyglądu, który nie przypada nam do gustu. Czy grzywka pasuje każdemu? Na jaką się zdecydować?
Jak dobrać grzywkę do kształtu twarzy?
Różne rodzaje grzywek są odpowiednie do innych kształtów twarzy. Owalna twarz będzie wyglądała dobrze z niemal każdą grzywką, lecz najlepiej sprawdzą się proste i ukośne. Twarz okrągłą wydłuży i wyszczupli asymetryczna grzywka na bok. Będzie ona pasować również do twarzy trójkątnej z wysokim czołem. Do kwadratowej twarzy pasować będą włosy do ramion i postrzępiona, wycieniowana grzywka.
Komu nie pasuje grzywka?
Choć istnieje mało powodów do rezygnacji z grzywki, posiadaczki cienkich włosów powinny się dobrze zastanowić przed obcięciem jej. Ponieważ ich włosy mają małą objętość, zrobienie grzywki będzie wiązało się z jej dodatkowym zmniejszeniem. Jednak istnieją inne czynniki mogące sprawić, że u tych pań grzywka będzie prezentowała się dobrze, dlatego nie można jednoznacznie powiedzieć, że cienkie włosy są przeciwwskazaniem do jej ścięcia.
Zapuszczanie grzywki
Jeśli znudzi się nam dotychczasowy wygląd i uznamy, że grzywka już nam nie pasuje, trzeba cierpliwie czekać na jej odrośnięcie. Można je przyspieszyć specjalnymi wcierkami i odżywkami. W tym czasie dobrze jest podpinać grzywkę spinkami lub nosić opaski.
Grzywka pasuje większości osób, o ile jest dobrze dobrana do kształtu twarzy i ma odpowiednią długość. Nie jest prawdą, że nadaje się jedynie dla osób z wysokim czołem. Pomimo istnienia kilku uniwersalnych zasad doboru grzywki, każdy musi przemyśleć wybór indywidualnie, biorąc pod uwagę wszystkie cechy twarzy i własną wygodę. W razie pomyłki włosy odrosną, choć proces ten zajmie trochę czasu. Dlatego najlepiej jest skonsultować decyzję z fryzjerem lub stylistą.